Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Kutnie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Informacja dla osób niesłyszących

OBSŁUGA OSÓB MAJĄCYCH TRWAŁE LUB OKRESOWE TRUDNOŚCI W KOMUNIKOWANIU SIĘ 

Realizując postanowienia ustawy o języku migowym i innych środkach komunikowania się [Dz. U. z 2017r. poz. 1824] informujemy, że w Starostwie Powiatowym w Kutnie istnieje możliwość skorzystania z usług tłumacza języka migowego przez osoby doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się. W tym celu osoba zainteresowana pomocą tłumacza powinna zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kutnie, przy ul. Kościuszki 16 (kancelaria ogólna) w terminie co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych.
Usługa jest bezpłatna dla osoby uprawnionej będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.


Umawianie wizyt:

Wnioskodawca może złożyć wniosek do Starostwa Powiatowego w Kutnie o udostępnienie usługi wspierającej komunikowanie się:
- pocztą elektroniczną: organizacyjny@powiatkutno.eu,
- faks  24 355-47-84,
- telefonicznie pod nr tel. 24 355-47-37 lub osobiście, przy pomocy osoby trzeciej, sprawnej komunikacyjnie.
- listownie na adres Starostwa Powiatowego w Kutnie, ul. Kościuszki 16, Wydział Organizacyjno-Administracyjny.
- elektroniczną skrzynką nadawczą e-puap Starostwa Powiatowego w Kutnie: /4d3fdx51sp/SkrytkaESP

 

W przypadku korzystania przez osoby uprawnione z pomocy tzw. osoby przybranej, czyli osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumiewania się z tą osobą i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw, wizyta w urzędzie nie musi być wcześniej uzgadniana.