Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Kutnie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Informacja paszportowa

Szanowni Państwo

Informujemy, że w związku z decyzją Wojewody Łódzkiego o likwidacji terenowych punktów paszportowych, w Starostwie Powiatowym  w Kutnie nie ma możliwości składania wniosków paszportowych, jak również odbioru paszportów.

Zgodnie z ustawą z dnia 13 lipca 2006 r. o dokumentach paszportowych (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 268) wprowadzono paszporty biometryczne. Istotną zmianą było wprowadzenie do paszportów zabezpieczeń elektronicznych z zakodowaną informacją o posiadaczu paszportu. Wydawanie paszportów z elementami biometrii wymagało zarówno zmian systemowych jak i organizacyjnych.

Obowiązek wydawania paszportów biometrycznych, tj. takich, w których w formie elektronicznej umieszczone są wizerunek twarzy i odciski palców, nałożyło na kraje członkowskie Unii Europejskiej Rozporządzenie Rady (WE) nr 2252/2004 z dnia 13 grudnia 2004 r. w sprawie norm dotyczących zabezpieczeń i danych biometrycznych w paszportach i dokumentach podróży wydawanych przez Państwa Członkowskie. Paszporty biometryczne w sposób wiarygodny określają związek pomiędzy dokumentem a jego posiadaczem, dzięki czemu ograniczają przestępczość związaną z kradzieżą tożsamości i fałszerstwami dokumentów.

Od czerwca 2009 r. każda osoba składająca w punkcie paszportowym wniosek o wydanie paszportu, jest zobowiązana do złożenia odcisków palców, polegające na przyłożeniu palców do urządzenia elektronicznego (czytnika). Urządzenia służące do pobierania odcisków palców są nowoczesne, niebrudzące i łatwe w obsłudze.

Szczegółowe informacje paszportowe uzyskają Państwo w:

Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi,
Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców
ul. Traugutta 25
90 - 113 Łódź
(I piętro, budynek TEXTILIMPEX)
infolinia: (+48) 42 664-17-00

Ponadto informujemy, że od 17 stycznia 2013 roku wniosek o wydanie dokumentu paszportowego można złożyć w dowolnym punkcie paszportowym na terenie całego kraju, bez względu na miejsce zameldowania. Informacje o lokalizacji i godzinach pracy punktów paszportowych na terenie innych województw, znajdą Państwo na stronach internetowych poszczególnych urzędów wojewódzkich: https://www.gov.pl/web/gov/uw

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Małgorzata Świtkiewicz 08-07-2013 10:36:45
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Małgorzata Świtkiewicz 08-07-2013
Ostatnia aktualizacja: Aleksandra Wojtasiak-Wałowska 08-02-2023 11:59:44