Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Kutnie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

ZARZĄDZENIE NR 7/2010 Starosty Kutnowskiego z dnia 01 marca 2010 roku w sprawie powołania Komisji ds. przeprowadzania kontroli prawidłowości zastosowania, wykonania, funkcjonowania i utrzymania wszystkich znaków drogowych, urządzeń sygnalizacji świetlnej, urządzeń sygnalizacji dźwiękowej oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego umieszczonych na drogach powiatowych i gminnych Powiatu Kutnowskiego.


ZARZĄDZENIE NR 7/2010

Starosty Kutnowskiego

z dnia 01 marca 2010 r.

 w sprawie powołania Komisji ds. przeprowadzania kontroli prawidłowości zastosowania, wykonania, funkcjonowania i utrzymania wszystkich znaków drogowych, urządzeń sygnalizacji świetlnej, urządzeń sygnalizacji dźwiękowej oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego umieszczonych na drogach powiatowych i gminnych Powiatu Kutnowskiego.

 Na podstawie art. 10 ust. 5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. „Prawo o ruchu drogowym” (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.) oraz § 12 ust 5 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. z 2003 r. Nr 177, poz. 1729 z późn. zm.) powołuję następujący skład Komisji:

  1. Przewodniczący - przedstawiciel Referatu Transportu i Zarządzania Ruchem, Starostwa Powiatowego w Kutnie, w którego kompetencjach znajduje się zarządzanie ruchem na drogach powiatowych i gminnych w imieniu Starosty Kutnowskiego,

  2. Członek - funkcjonariusz Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie,

  3. Członek - przedstawiciel Wydziału Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Kutnie,

  4. Członek - przedstawiciel właściwego Urzędu Gminy z terenu powiatu kutnowskiego.

 §1

Przedmiotem działania Komisji jest przeprowadzanie co najmniej raz na 6 miesięcy kontroli prawidłowości zastosowania, wykonania, funkcjonowania i utrzymania wszystkich znaków drogowych, urządzeń sygnalizacji świetlnej, urządzeń sygnalizacji dźwiękowej oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego umieszczonych na drogach powiatowych i gminnych Powiatu Kutnowskiego.

 §2

Komisja jest zobowiązana do każdorazowego sporządzenia protokołu z przeprowadzonej kontroli - objazdu dróg gminnych lub powiatowych.

§3

Komisja prowadzi prace w składzie z udziałem przewodniczącego, funkcjonariusza Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie oraz przedstawiciela Wydziału Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Kutnie (w przypadku kontroli dróg powiatowych) lub w składzie z udziałem przewodniczącego, funkcjonariusza Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie oraz przedstawiciela właściwego Urzędu Gminy (w przypadku kontroli dróg gminnych).

§4

Komisja zostaje powołana na czas wykonywania zadań określonych w §1

§5

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.  

Starosta Kutnowski

/-/Dorota Dąbrowska

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Małgorzata Świtkiewicz 02-03-2010 10:04:05
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Małgorzata Świtkiewicz 19-02-2010
Ostatnia aktualizacja: Małgorzata Świtkiewicz 02-03-2010 10:05:34