Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Kutnie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

uchwała Nr 62/VII/2003 z dnia 26.06.2003r. - w sprawie warunków umarzania, odraczania terminu spłaty oraz rozkładania na raty wierzytelności jednostek organizacyjnych powiatu z tytułu należności pieniężnych, do których nie stosuje się ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. – Ordynacja podatkowa


UCHWAŁA NR 62/VII/2003

Rady Powiatu w Kutnie z dnia 26 czerwca 2003 roku

w sprawie warunków umarzania, odraczania terminu spłaty oraz rozkładania na raty wierzytelności jednostek organizacyjnych powiatu z tytułu należności pieniężnych, do których nie stosuje się ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. - Ordynacja podatkowa

Na podstawie art. 34a ustawy z dnia 26 listopada 1998 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 15, poz. 148 z 2003 r.), Rada Powiatu uchwala, co następuje:

§ 1. Określa się szczegółowe zasady umarzania, odraczania terminu spłaty oraz rozkładania na raty wierzytelności jednostek organizacyjnych powiatu z tytułu należności pieniężnych, do których nie stosuje się ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 z późniejszymi zmianami) zwanych dalej „wierzytelnościami” wobec osób fizycznych, osób prawnych, a także jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, zwanych dalej „dłużnikami”.

§ 2. 1. Wierzytelność może zostać umorzona w całości lub w części, jeżeli:

  1. wierzytelności nie ściągnięto w toku zakończonego postępowania likwidacyjnego lub upadłościowego.

  2. nie można ustalić dłużnika lub dłużnik zmarł nie pozostawiając spadkobierców.

  3. ściąganie wierzytelności zagraża ważnym interesom dłużnika, a w szczególności jego egzystencji.

  4. zachodzi uzasadnione przypuszczenia, że w postępowaniu egzekucyjnym nie uzyska się kwoty wyższej od kosztów dochodzenia i egzekucji tej wierzytelności lub postępowanie egzekucyjne okazało się nieskuteczne.

  5. Umorzenie w wypadkach określonych w ust. 1 może nastąpić z urzędu lub na wniosek dłużnika.

§ 3. 1. Do umarzania wierzytelności uprawniony jest:

  1. Starosta - jeżeli wartość wierzytelności nie przekracza kwoty przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w roku poprzedzającym podjęcie decyzji o umorzeniu, ogłoszonego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski” przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego dla celów emerytalno - rentowych.

  2. Zarząd Powiatu - jeżeli wartość wierzytelności jest wyższa od kwoty przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, o którym mowa w punkcie 1) a niższa niż jego 3-krotność.

  3. Zarząd Powiatu - jeżeli wartość wierzytelności jest wyższa niż 3-krotność kwoty wynagrodzenia, o którym mowa w punkcie 1), po zasięgnięciu opinii Komisji Budżetu i Finansów.

§ 4. Organ właściwy do umarzania wierzytelności jest również uprawniony do umarzania odsetek oraz innych należności ubocznych.

§ 5. W przypadkach uzasadnionych względami społecznymi lub gospodarczymi, organ wymieniony w § 3 ust. 1, na wniosek dłużnika, może odroczyć termin zapłaty całości lub części wierzytelności lub rozłożyć płatność całości lub części wierzytelności na raty, biorąc pod uwagę możliwości płatnicze dłużnika oraz uzasadniony interes jednostek organizacyjnych.

§ 6. Umorzenie wierzytelności oraz udzielenie ulg, o których mowa w § 5, dokonuje się w zakresie wierzytelności o charakterze administracyjno - prawnym i ze stosunków cywilnoprawnych.

§ 7. 1. Organy wymienione w § 3 ust. 1 pkt 1 przedstawiają Zarządowi Powiatu sprawozdania dotyczące zakresu umorzonych wierzytelności oraz ulg udzielonych w trybie określonym w § 2 i § 5.

2. Sprawozdania, o których mowa w ust. 1 składane są według stanu na dzień 31 grudnia każdego roku kalendarzowego - w terminie jednego miesiąca od zakończenia okresów sprawozdawczych.

§ 8. Zastrzega się udostępnienia danych w zawartych dokumentach składanych przez dłużników objętych ustawą o ochronie danych osobowych.

§ 9. Uchwałę stosuje się do wszystkich jednostek organizacyjnych powiatu.

§ 10. Wykonanie uchwały powierza się zarządowi Powiatu.

§ 11. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Luiza Michalska 02-04-2008 09:38:11
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Luiza Michalska 02-04-2008
Ostatnia aktualizacja: Luiza Michalska 02-04-2008 09:38:11